TürkçeTürkçe EnglishEnglish

 test

Hakkımızda

Akıllı altyapılarla , Akıllı şehirler, şehri tadında yaşatan gu¨venli ortamlar yaratmak. Modern teknikler ile (Mikro ve Mini kazı teknikleri) yerel yönetimlerin ve kentin sahibi insanların yaşam akışını bozmadan fibere dayalı akıllı altyapılar inşa etmek.

Kentin yaşayan organizmaları olan Site, OSB, KOBİ, AVM ve Kampu¨s alanlarında (Üniversite, Bu¨yu¨k ölçekli site, Otel...) yaşamı kolaylaştıran ve keyiflendiren ortamlar yaratmak.

Bir Çukurova Holding şirketi olarak, 14 yıldır telekomünikasyon sektöründe bir çok ilke imza atan Topaz, Fiber, İletişim ve Bilişim Teknolojilerine dayalı, güçlü proje yönetim kadrosu ve geniş iş makine- ekipman parkı ile anahtar teslimi Akıllı Altyapılar kurmakta ve işletmekte.

Topaz, 1997 ile 2006 yılları arasında Kablo TV Operatörü olarak, Tu¨rkiye genelinde 5 ilde Kablo TV altyapısı kurmuş ve işletmiştir. 280.000 Haneye Kablo TV servisini ulaştırıp, 100.000 aboneye 9 yıl boyunca hizmet vermiştir. TOPAZ, Tu¨rkiye’de KabloTV şebekesi üzerinden ilk kablo intenernet genişbant uygulamasını başlatan firmalar arasında yer almakta.

Topaz, 2006 yılında, Yerel Operatörden bağımsız olarak başka firmaların da Telekomünikasyon altyapıları kurup işletmesine olanak sağlayan ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nca (BTK) verilen Kablo TV İşletmecilik Lisansına sahip olan ilk 4 firmadan biri oldu.

2007 yılında Fiber İnternet, FFTH, FTTB ( Fiber To The Home, Fiber To The Building) proje uygulamalarına başladı ve 100.000 HP’in üzerinde FTTH, FTTB projesini başarı ile tamamladı.

2010 yılında bir ilke imza atan TOPAZ, Superonline için Türkiye’de şehir ölçeğinde gerçekleşen ilk Fiber GPON( Gigabit Passive Optical Network) uygulamasını hayata geçirdi.

 

TOPAZ’ın ilkleri:

• Türkiye’nin ilk Evlere Kadar Fiber Projesi (2007 Ağustos – Regnum Elitkent)
• Türkiyede ilk Mikro Tranşe uygulaması (2008 Aralık – Soyak Yenişehir Manolya
Sitesi)
• Türkiye’nin ilk Şehir ölçeğinde GPON Fiber Optik Altyapısı (2010 - Gaziantep
300 km Şehiriçi altyapı, 80.000 HP (HomePassed) Evlere ulaşan altyapı)

Topaz 1997 yılından beri, yetenekli iş gücü, ileri düzey proje yönetim tecrübesi ile kalite politikasından ödün vermeden Hızlı Rollout Mottosu ile bir çok büyük projeyi başarı ile tamamlamıştır.